Uudised

Algab Maailma Rohelise Ehituse Nädal. Get up, green up! Kõik on kaasatud parema Eesti nimel.

12. septembril annab Eesti GBC poolt organiseeritav Eesti Kvaliteedi- ja Jätkusuutlikkuse Foorum 2014 avapaugu Maailma Rohelise Ehituse Nädalale, mis toimub kuupäevadel 22.-27. september 2014.

Eesti GBC kutsub kõiki Eesti inimesi ja organisatsioone üles saatma ideid, kuidas parandada Eestis kvaliteeti ning jätkusuutlikkust ning teavitama teemaga haakuvates üritustest.

Get up, green up! Selline on Maailma GBC sõnum viiendal iga-aastasel Maailma Rohelise Ehituse Nädalal julgustades inimesi otsestele tegudele. Maailma Rohelise Ehituse Nädal toimub igas Euroopa riigis. 

„Jätkusuutlik arendus muutub Eestis iga hetkega järjest olulisemas,” teatab ehitus- ja kinnisvaraarendusettevõte NCC projektijuht ja Eesti GBC juhatuse liige Argo Kass. „Foorumil räägitakse, kuidas on võimalik parandada töö- ja elukeskkonda. Samuti sellest, kuidas suurendada kasumit ning investeeringute pealt saadavat tulu ning kuidas hoone toimimist saab muuta tõhusamaks ja rohelisemaks, eriti hoone omanike ja haldajate jaoks.” lisas Kass. 

Eesti GBC (asutatud 2012. aastal) edendab energia ja kinnisvara planeerimise, projekteerimise, ehituse ja kasutamise kõrgeimat kvaliteeti. Liikmed hoolitsevad asjatundlikkuse ja professionaalsuse eest. Koos üritame edendada kvaliteeti ja jätkusuutlikkust Eesti turul.

GBC liikmete hulgas on näiteks, ehitusettevõte NCC Ehitus AS, advokaadibüroo Sorainen, arendusettevõte Oxford Sustainable Group, keskkonnakorralduse konsultatsiooniettevõte Hendrikson & Ko, 3+1 arhitektid, TTÜ keskkonnatehnika instituut, MTÜ Ökoehituse Ühing, Tehnilise Tõlke Keskus.

Lisainfo:

Piibe Lind, Eesti GBC projektijuht
e-post: Piibe.Lind@gbc.ee  
tel: 6331 870
www.gbc.ee